ARENALAR

KAÇINILMAZ YIKIM

Büyük ölçekli bir Pirolyum Reaktörü ve bir Süper Kütleli Portal arasında bulunan Kaçınılmaz Yıkım'ın asıl amacı henüz bilinmiyor. Birçok kişi, gizemli bir uygarlıktan geriye kalan bu kadim kalıntılara tapıyor.

KARMAN İSTASYONU

Karman İstasyonu'nun 3B Bölgesi aslen uzay limanı hangarı olarak tasarlanmıştı ama sonradan bir Splitgate arenası olarak talihsiz İstasyon Karakolu'nun yerini alacak şekilde yenilendi. Bu hangardan çıkan birçok uzay aracı, yolculuğu sırasında en az bir gezegenler arası portaldan geçer.

DARBE

Gümüşağaç Çiftlikleri'ndeki darbe etkinliği, portal yolculuğunda ustalaşan tek canlı türünün insanlar olmadığını ortaya çıkardı. Harabeye dönmüş uzay aracında uzaylılara ait portal teknolojisi keşfedildikten sonra çiftlik alanı bir Splitgate arenasına dönüştürüldü.

VAHA

Bir zamanlar lüks bir tatil köyü olan Vaha, şimdilerde tüm savaşçılara açık, sahil kenarı temalı bir savaş alanı. Bu güneşli ve kumlu arena, geniş görüş alanı ve uzun portal duvarları sunar. Yani uzun menzilli bir silah kapsan iyi edersin! Not: Vaha'daki savaş deneyimine tatil hizmetleri dahil değildir.

LAV KUYUSU

Bir volkanın jeotermal enerjisiyle beslenen Lav Kuyusu, karşıt madde kullanmayan portal yüzeyleri barındıran ilk Splitgate arenasıdır. Oyuncular, eski araştırma tesisinin yüksek teknolojili laboratuvarlarında, dar dış alanlarında ve erimiş kayalardan oluşan tehlikeli hendeklerde dolaşacak. Zıt taraflarda çıkan bir Roketatar ve Işın Tüfeği nedeniyle lav, dertlerinin en küçüğü olacak.

YERALTI

Yeraltı, büyük ve geniş bir merkeze sahip olan yeraltı mağarasıdır. Savaşçılar yerin altında savaştığı için silah atışları yüzeyden duyulamaz. Dikkatli ol. Yeraltında kaybolursan kimse seni bulamaz.

PANTEON

Panteon tapınağı, portal teknolojisinin ilk keşfedildiği yerdir. Modernleştirilerek kapasitesi 8.000 seyirciye kadar yükseltilmiştir. Burada düzenlenen turnuvaların biletleri anında tükenir. Birbirinin aynısı dört köşeye sahip olan simetrik haritanın her köşesinde dürbünlü tüfekler bulunur.

OLIMPOS

Olimpos, bulutların üzerinde uçan büyük ve geniş bir arenadır. Dikkatli ol ve haritadan aşağı düşme ama olur da düşersen aşağı baktığından emin ol. Aşağıda hayatını kurtarabilecek bir portal platformu var...

AĞAÇ EV

Japonya'nın en yüksek ormanının tepesinde bulunan ve ağaç ev temalı olan bu harita en küçük arenadır. Dar koridorlar ve savunmasız rampalar sayesinde bol aksiyon garantisi vardır. Saklanacak çok az yer var, bu nedenle tek başına hareket etme. Ayrıca, Ağaç Ev'de ölmek bir onurdur, yani burada savaşmaktan çekinme.

SILO KULÜBÜ

Bir zamanlar yeraltı füze üssü olan Silo Kulübü artık müşterilerinin kurşun geçirmez cam arkasında, güven içinde savaşı izleyip, yarışmacılar üzerinde bahis oynayabileceği bir gece kulübüdür. Büyük ve geniş bir merkeze sahip olan bu harita fazlasıyla dikeylik ve kırmızı üssünden mavi üssüne giden eğimli yollar sunar. Pop şarkıcısı Audriix sıklıkla Silo Kulübü'nü ziyaret eder.v

STADYUM

Antik gladyatör arenalarını andıran Stadyum, savaşçıların şan ve şöhret için savaştığı fütürist bir savaş alanıdır. Geniş bir merkeze ve yüksek koridorlara sahip olan Stadyum, hem uzun hem de kısa mesafeli savaş ortamı sunar. En iyi savaşçılar bu arenada hologramlar sayesinde favori zırh setlerini kuşanmış halleriyle ölümsüzleşirler.

ATLANTIS

2552 yılında inşa edilen Atlantis, güzellikler ve zenginliklerle dolu bir sualtı ütopyasıdır. Ana gelir kaynağı olan savaş arenası, günde binlerce turist çeker. Arenanın odak noktası, BFB bulunan geniş merkezidir.

HELIKS

Heliks, rakiplerine yakın olmayı seven yarışmacılar için en seçkin antrenman alanıdır. Hem uzun geçitler hem de dar koridorlara sahip olan bu alanda Roketatar kontrolü hiç olmadığı kadar önemlidir.

MADEN

Maden bölgesindeki kazı işlemleri, potansiyel eserlere hasar vermemek için ilkel ekipmanlar ve modern yöntemlerle yürütülüyordu. Geride kalan madencilik sektörüne hız kazandırmak için portal teknolojisi kullanılmaya başlandı. Arkeologların keşfettiği tarihi kalıntılardan sonra kazı işlemleri durduruldu ve maden bir turist merkezine dönüştürüldü.