ARENY

FOREGONE DESTRUCTION

Foregone Destruction to zlokalizowane między wielkim reaktorem proeliumowym a supermasywnym portalem miejsce, którego pierwotnego przeznaczenia nadal nie odkryto. Dla wielu te pradawne ruiny tajemniczej cywilizacji są obiektem czci.

KARMAN STATION

Sektor 3B stacji orbitalnej Karman został zaprojektowany jako hangar dla statków kosmicznych, jednak później zmodernizowano go i przekształcono w arenę Splitgate, która zastąpiła nieszczęsną stację Outpost. Większość statków opuszczających ten hangar przeleci podczas swojej podróży przez co najmniej jeden portal międzyplanetarny.

IMPACT

Po tym, jak na terenie farm Silvertree doszło do uderzenia, okazało się, że nie tylko ludzie nauczyli się podróżować przez portale – inne formy życia również. Gdy przy wraku statku kosmicznego odkryto obcą technologię umożliwiającą tworzenie portali, farmy przekształcono w arenę Splitgate.

OASIS

Kiedyś był to położony przy plaży luksusowy ośrodek wypoczynkowy, lecz teraz Oasis to pole bitwy, na którym do walki mogą stawać wszyscy śmiałkowie. Ta słoneczna, piaszczysta arena charakteryzuje się długim polem widzenia i wysokimi ścianami portalowymi, więc warto znaleźć sobie jakąś broń długodystansową. Uwaga: wypoczynek nie jest gwarantowany.

LAVAWELL

Dzięki wulkanicznej energii geotermalnej Lavawell jest pierwszą areną Splitgate, której powierzchni portalowych nie zasila antymateria. Na graczy czekają tu zaawansowane laboratoria dawnej placówki badawczej, ciasne odkryte przestrzenie oraz niebezpieczny rów pełen lawy. Po przeciwnych stronach areny można znaleźć wyrzutnię rakiet i działo elektromagnetyczne – paląca lawa jest więc najmniejszym ze zmartwień.

ABYSS

Abyss to podziemna jaskinia z dużym, otwartym środkiem. Z racji tego, że walki toczą się pod ziemią, strzałów nie słychać na powierzchni. Tych, którzy tu polegną, już nikt nigdy może nie odnaleźć.

PANTHEON

To właśnie tutaj, w świątyni Pantheon, po raz pierwszy odkryto technologię umożliwiającą tworzenie portali. Świątynia przeszła modernizację i może teraz pomieścić nawet 8 tys. widzów, a bilety na organizowane w niej turnieje regularnie się wyprzedają. To otwarta i symetryczna mapa z czterema identycznymi rogami i karabinami snajperskimi po obu stronach.

OLYMPUS

Olympus to duża i otwarta arena unosząca się wśród chmur. Lepiej nie spadnij z mapy, ale jeśli już to zrobisz, koniecznie patrz w dół. Na samym dole znajduje się platforma z portalem, dzięki której być może przeżyjesz…

HIGHWIND

Ta inspirowana domkiem na drzewie mapa zlokalizowana wśród koron drzew najwyższego japońskiego lasu jest najmniejszą ze wszystkich aren. Ciasne korytarze i odsłonięte rampy dają graczom wiele okazji do walki. Kryjówek jest tutaj mało, dlatego członkowie drużyny powinni skoordynować ruchy. Nie bój się stanąć tutaj do walki – śmierć na arenie Highwind to zaszczyt.

CLUB SILO

Club Silo to dawna baza rakietowa przekształcona w klub nocny, którego goście mogą obstawiać wyniki walk, obserwując starcia zza bezpiecznych kuloodpornych szyb. To arena o pionowym układzie, z dużym otwartym środkiem i łukowatymi kładkami łączącymi bazę czerwonych z bazą niebieskich. Częstą bywalczynią jest tutaj popowa wokalistka Audriix.

STADIUM

Stadium to inspirowane starożytnymi arenami gladiatorów futurystyczne pole bitwy, na którym śmiałkowie walczą o chwałę. Otwarty środek i biegnące nad areną korytarze zapewniają wiele okazji zarówno do walki dystansowej, jak i walki w zwarciu. Najlepsi wojownicy zostaną uwiecznieni w formie hologramów odzianych w ulubiony pancerz.

ATLANTIS

Atlantis to zbudowana w 2552 podwodna utopia pełna piękna i bogactw. Głównym źródłem dochodu jest tutaj arena walki, która codziennie przyciąga tysiące turystów. Jej centralnym punktem jest otwarty środek, gdzie można znaleźć BFB.

HELIX

Helix to najlepszy poligon dla wojowników ceniących sobie walkę twarzą w twarz z przeciwnikiem. Korytarze są tu długie i ciasne, dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze zdobycie wyrzutni rakiet.

CRAG

Surowce w kopalni Crag wydobywano przy użyciu prymitywnego sprzętu, a nie nowoczesnych metod, aby nie uszkodzić znajdujących się tu potencjalnych artefaktów. W celu przyspieszenia wydobycia zastosowano technologię portali – było to jednak jedyne usprawnienie w tej zacofanej pod każdym innym względem kopalni. Po znalezieniu archeologicznych skarbów wydobycie wstrzymano, a Crag stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów.